Wilhelm Kåge vas samt lockask
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE (1889-1960) "Carrara", 2 delar, 1940/50-tal, vit glasyr, klotvas, höjd 20 cm, signerad Handdrejad, Gustavsberg Kåge, lockask, höjd 15 cm, stämplad Gustavsberg
Klotvas med tillverkningsdefekter i glasyren
713927
2019-12-15