Wilhelm Kåge vas samt lockask

Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask
Wilhelm Kåge vas samt lockask

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

WILHELM KÅGE (1889-1960) "Carrara", 2 delar, 1940/50-tal, vit glasyr, klotvas, höjd 20 cm, signerad Handdrejad, Gustavsberg Kåge, lockask, höjd 15 cm, stämplad Gustavsberg

Klotvas med tillverkningsdefekter i glasyren

713927

2019-12-15