Pavel Buhre savonett silver ca 1900

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PAVEL BUHRE, savonett, silver, ca 1900, gåva från Tsar Nicolas II, manuellt urverk, boett med rutmönster och den ryska dubbelörnen, serie nr. 64988, diam ca 52 mm, vikt ca 115.8 g

Åldersrelaterat slitage. Bakre lock med mindre bucklor. Fungerar ej vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

713960

2020-01-06