Halda fickur silver 1890-tal

Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal
Halda fickur silver 1890-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HALDA, fickur, silver, 1890-tal, manuellt urverk, serie nr. 8522, verk sk exportverk, boett signerad HH 1901 Karlskorna, diam ca 50 mm, vikt ca 94.5 g

Åldersrelaterat slitage. Mindre bucklor. Urtavla med skador. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

713964

2020-01-06