Halda fickur silver 1890-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HALDA, fickur, silver, 1890-tal, manuellt urverk, serie nr. 8522, verk sk exportverk, boett signerad HH 1901 Karlskorna, diam ca 50 mm, vikt ca 94.5 g
Åldersrelaterat slitage. Mindre bucklor. Urtavla med skador. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.
713964
2020-01-06