Arvid Ekberg

Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg
Arvid Ekberg

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ARVID EKBERG, "Wexiö Guld" (1887-1939), matservis, 98 dlr., porslin, Gustafsberg, dekor i grönt och guld, bestående av: 12 flata mattallrikar, 12 förättstallrikar, 12 djupa mattallrikar, 12 mindre djupa tallrikar, 20 assietter, 12 mindre assietter, 10 uppläggningsfat, 2 såsskålar, 2 såssnipor, soppterrin, äggkopp, 2 karotter utan lock

Slitage, missfärgningar, nagg förekommer

714031

2019-12-18