Hans J. Wegner, stolar 8 st, "Y-stolen"

Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,
Hans J. Wegner, stolar 8 st,

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

HANS J. WEGNER, 8 st. "CH 24", även kallad "Y-stolen", Carl Hansen, Danmark, 2000-tal, modellen formgiven 1949, stomme av betsad ek, svängda ryggstöd, sitsar av flätat papperssnöre, etikettmärkta samt numrerade, höjd 72, sitthöjd 40 cm

Obetydlig slitage

714045

2019-12-15