Charles & Ray Eames "DCM"

Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

13 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, 7 st "DCM", Herman Miller, USA, formgiven 1945/46, kromad stålram, sits fanerad i valnöt, sitthöjd 44 cm

Smärre bruksslitage, ena med fanerspricka, repor

714095

2019-12-15