Bägare supkoppar vas dosor silver
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, BÄGARE, 3 st., MUGG, SUPKOPPAR, 8 st., PUNSCHKOPPAR, 12 st., VAS, DOSOR, 3 st., GRÄDDKANNA, SALTKAR, 2 st., PEPPARSTRÖARE, LITEN POKAL, FINGERBORGAR, 3 st., FIGURIN, silver, 1900-tal, olika tillverkare, bl. a. Sverige, Tyskland, Holland, Polen, total silvervikt ca 1300 g
inskriptioner
bucklor kan förekomma
en saltsked nysilver medföljer
714115
2019-12-26