Bägare supkoppar vas dosor silver

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅL, BÄGARE, 3 st., MUGG, SUPKOPPAR, 8 st., PUNSCHKOPPAR, 12 st., VAS, DOSOR, 3 st., GRÄDDKANNA, SALTKAR, 2 st., PEPPARSTRÖARE, LITEN POKAL, FINGERBORGAR, 3 st., FIGURIN, silver, 1900-tal, olika tillverkare, bl. a. Sverige, Tyskland, Holland, Polen, total silvervikt ca 1300 g

inskriptioner
bucklor kan förekomma
en saltsked nysilver medföljer

714115

2019-12-26