Lars Pirak kniv Jokkmokk
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS PIRAK, halvhornskniv, Jokkmokk, signerad Lars Pirak, slida i graverad horn samt läder, skaft, i masurbjörk, horn samt stålinlägg, blad i stål stämplat Vettasjärvi, längd ca 23 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Smärre slitage
714159
2019-12-30