Oscar Hullgren oljemålning
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OSCAR HULLGREN (1869-1948): "Motiv från Bornholm vid Hammershus", signerad och daterad Oscar Hullgren 1905, olja på duk, spännram med påskrift "Guldmedalj München", ca 84x118 cm
Mindre färgfläck, smärre färgbortfall
714171
2019-12-15