Oscar Hullgren oljemålning

Oscar Hullgren oljemålning
Oscar Hullgren oljemålning
Oscar Hullgren oljemålning
Oscar Hullgren oljemålning
Oscar Hullgren oljemålning
Oscar Hullgren oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

OSCAR HULLGREN (1869-1948): "Motiv från Bornholm vid Hammershus", signerad och daterad Oscar Hullgren 1905, olja på duk, spännram med påskrift "Guldmedalj München", ca 84x118 cm

Mindre färgfläck, smärre färgbortfall

714171

2019-12-15