Ingvar Gustavsson halvhornskniv, Långträsk

Klubbat för:

1 300 SEK

1 500 SEK

INGVAR GUSTAVSSON, halvhornskniv, Långträsk, Arvidsjaur, monogramsignerad IG, skaft i horn, blad i stål signerat Töre, slida i läder och graverat horn, längd ca 20,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre slitage

714174

2019-12-30