Paulus Mikaäl Kuhmunen halvhornskniv, Jokkmokk
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PAULUS MIKAÄL KUHMUNEN, halvhornskniv, Jokkmokk, monogramsignerad samt daterad PMK nov 1993, skaft i horn och masurbjörk, blad i stål otydligt stämplat, slida i graverat horn samt svart läder, längd ca 20,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Smärre slitage
714189
2019-12-30