Paulus Mikaäl Kuhmunen halvhornskniv, Jokkmokk

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PAULUS MIKAÄL KUHMUNEN, halvhornskniv, Jokkmokk, monogramsignerad samt daterad PMK nov 1993, skaft i horn och masurbjörk, blad i stål otydligt stämplat, slida i graverat horn samt svart läder, längd ca 20,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre slitage

714189

2019-12-30