Alf Wallander kaffeservis Trollsländan
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALF WALLANDER, "Trollslända", kaffeservis, 9 dlr, Rörstrand, 1900-talets början, senare bemålad dekor signerad M. Axberger bestående av kaffekanna, gräddsnipa, sockerskål, 6 kaffekoppar med fat, kannans höjd ca 24 cm
Slitage
714343
2019-12-15