Spegel Meunier
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete signerat NM. (Niclas Meunier, spegelfabrikör i Stockholm 1754-97), förgylld, skuren dekor, höjd ca 116x48 cm
PROVENIENS: Stopalo
Renoverad, kompletterad
714354
2019-12-16