Spegel Meunier

Spegel Meunier
Spegel Meunier
Spegel Meunier
Spegel Meunier
Spegel Meunier
Spegel Meunier
Spegel Meunier
Spegel Meunier

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete signerat NM. (Niclas Meunier, spegelfabrikör i Stockholm 1754-97), förgylld, skuren dekor, höjd ca 116x48 cm
PROVENIENS: Stopalo

Renoverad, kompletterad

714354

2019-12-16