Tobia Scarpa Soffa "Bastiano"
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AFRA & TOBIA SCARPA, soffa, "Bastiano", Gavina, 1900-talets senare hälft, tresitsmodell, stomme av riopalisander, lösa dynor klädda i svart skinn, längd ca 210 cm, höjd 70 cm, sitthöjd ca 35 cm
CITES intyg för riopalisander medföljer
Säljes för Kronofogdens räkning
slitage, skada/lagning vid benfäste, spricka i ryggfäste
714422
2019-12-19