Per Isak Juuso halvhornskniv Karesuando
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PER ISAK JUUSO,halvhornskniv, Karesuando, signerad vid slida Pi Juuso, skaft i graverat horn och inlägg av masurbjörk, blad av stål, slida av graverat renhorn och läder, längd ca 17,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Smärre slitage
714441
2019-12-30