Per Isak Juuso halvhornskniv Karesuando

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PER ISAK JUUSO,halvhornskniv, Karesuando, signerad vid slida Pi Juuso, skaft i graverat horn och inlägg av masurbjörk, blad av stål, slida av graverat renhorn och läder, längd ca 17,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre slitage

714441

2019-12-30