Bertil fällman halvhornskniv
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL FÄLLMAN, halvhornskniv, Piteå, knivblad samt slida monogramsignerad BF, skaft i graverat renhorn, inlägg av stål samt masurbjörk, blad i stål, slida i graverat renhorn samt läder, längd ca
Ingår i temaauktionen "Duodji"
SMärre slitage
714456
2019-12-30