Parti silver, snusdosor, fickplunta
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PARTI SILVER, 5 dlr, bestående av 1 fickplunta, Birmingham, omkring sekelskiftet 18/1900-tal, 1 litet fat otydliga stämplar, 1948, 1 snusdosa, förgylld vid insida, omkring 18/1900-tal, 1 liten sockerask, CG Hallberg, Stockholm 1907, 1 snusdosa, Pål Olsson, Wånga, nysilver samt horn, tidigt 1900-tal, total vikt exklusive snusdosa i nysilver ca 287 g
delvis graverade
714519
2019-12-17