Sameskedar, Haparanda
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMESKEDAR, 16 st, silver, omkring mitten av 1900-talet, stämplade COP samt Osk Strömbergs Eftr, Haparanda, delvis graverad dekor samt delvis förgyllda vid slev, total vikt ca 267 g
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Bruksslitage
714536
2019-12-30