Sameskedar, Haparanda

Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda
Sameskedar, Haparanda

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMESKEDAR, 16 st, silver, omkring mitten av 1900-talet, stämplade COP samt Osk Strömbergs Eftr, Haparanda, delvis graverad dekor samt delvis förgyllda vid slev, total vikt ca 267 g

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Bruksslitage

714536

2019-12-30