Konsollbord med marmorskiva m. spegel

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KONSOLLBORD, m. spegel, 1850-tal, marmorskiva, förgylld och bronserad dekor med pastellage i form av bl.a. akantusblad samt rocaille, spegelns mått ca 160x73, konsollbordets höjd ca 79, 83x37 cm

Omfattande slitage kring pastelage, enstaka lösa delar, nött förgyllning

714538

2019-12-16