Thonet stol, tidigt 1900-tal no 14

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

THONET, "No 14", tidigt 1900-tal, stol, böjträ samt rottingsits, stämpelmärkt under sitts "Thonet", sitthöjd ca 45 cm

Åldersrelaterat slitage i form av torrsprickor, smärre tryckmärke vid rotting

714842

2019-12-18