Thonet stol, tidigt 1900-tal no 14
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
THONET, "No 14", tidigt 1900-tal, stol, böjträ samt rottingsits, stämpelmärkt under sitts "Thonet", sitthöjd ca 45 cm
Åldersrelaterat slitage i form av torrsprickor, smärre tryckmärke vid rotting
714842
2019-12-18