Herta Bengtsson Koka Blå

Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå
Herta Bengtsson Koka Blå

Klubbat för:

4 000 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

HERTHA BENGTSSON, "Koka Blå", Rörstrand, 1900-talets mitt, bestående av: 7 tallrikar(diameter ca 24 cm), 6 tallrikar(ca 21 cm), 5 djupa tallrikar(ca 19 cm), 5 tallrikar(ca 19 cm), 4 assietter(diameter ca 17 cm), såspanna, 2 tillbringare(höjd ca 13-14), 4 uppläggningfat(längd ca 23-36), 1 par karotter med lock, 2 formar(längd ca 24-28), skål(höjd ca 11), runt uppläggningsfat(diameter ca 17,5), rund form(diameter ca 22), skål med lock, kanna med lock, pannor med hänklar och lock(höjd ca 13-18 cm), medföljer 2 delar med nagg

Kuntoraportti

Ej noterade nagg och sprickor kan förekomma

714923

Päivämäärä:

2019-12-18