Ringar 18 k guld

Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld
Ringar 18 k guld

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

2 500 SEK

Kuvaus

RINGAR, 3 st., 18 k guld, varav en med 5 småbriljanter, stämplad Heribert Engelbert, Stockholm 1988 resp. med syntetisk fantasislipad grön sten, stämplad Holms Juv & Guldsm AB, H Bjerring, Karlskrona 1943, ringstorlekar 16-16,5 mm, vikt ca 8,1 g

Kuntoraportti

Grön sten med hack och slitage

714992

Päivämäärä:

2019-12-20