Empire vägglampetter ett par
Klubbat för:
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VÄGGLAMPETTER, empire. Ryssland/Frankrike tidigt 1800-tal, förgylld och patinerad brons, övre delen med ängel och palmettdekor nertill, höjd 36 cm.
Övre palmettdekor bakom ljusarmen saknas
714995
2019-12-29