Samovar

Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar
Samovar

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

SAMOVAR, Ryssland, 1900-talets första hälft, mässing, detaljer i svarvat trä, på bricka i mässing, märkt, höjd ca 44 cm, skål och tekanna medföljer

Zustandsbeschreibung

Slitage, bucklor

715023

2019-12-18