Praktskål silver
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PRAKTSKÅL, 1900-tal, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1911, fötter i form av psychopomper, höjd ca 24,5, diameter ca 32 cm, total vikt ca 2410 g,
Slitage, mindre bucklor, mynningskant med gåvogravyr, invändigt med beläggning
715069
2019-12-18