Praktskål silver

Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver
Praktskål silver

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PRAKTSKÅL, 1900-tal, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1911, fötter i form av psychopomper, höjd ca 24,5, diameter ca 32 cm, total vikt ca 2410 g,

Slitage, mindre bucklor, mynningskant med gåvogravyr, invändigt med beläggning

715069

2019-12-18