Skålar silver
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 2 st, silver, 1900-tal, infällda mynt, åtsida med texten " DEI GRATIA 1806 CAROLUS IIII" frånsida med texten . "HISPAN ET IND REX Mo 8R T H" respektive åtsida med texten "CAROLUS IIII D G HISPAN ET IND REX" samt frånsida med texten "VTRA QUE VNUM Mo 1768 Mo", diameter ca 6,5 cm, total vikt 84 gram.
Bruksslitage, bucklor.
715169
2019-12-21