Skålar silver

Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver
Skålar silver

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 2 st, silver, 1900-tal, infällda mynt, åtsida med texten " DEI GRATIA 1806 CAROLUS IIII" frånsida med texten . "HISPAN ET IND REX Mo 8R T H" respektive åtsida med texten "CAROLUS IIII D G HISPAN ET IND REX" samt frånsida med texten "VTRA QUE VNUM Mo 1768 Mo", diameter ca 6,5 cm, total vikt 84 gram.

Bruksslitage, bucklor.

715169

2019-12-21