Kjartan Slettemark

Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark
Kjartan Slettemark

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KJARTAN SLETTEMARK (1932-2008): "Motiv från Lofoten - vågornas glittrande dån mot fjället, i en förstorad skala"
signerad och daterad Kjartan S 63, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 50,5x78,5 cm.

715183

2019-12-17