Kaffekoppar Arabia
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GÖRAN BÄCK, "Kultavanne", kaffekoppar med fat, 9 st, Arabia, Finland, 1960-tal, dekor av guldkant, märkta Arabia Made in Finland 4-69, 5-69
Skador: 2 udda fat medföljer
2 koppar med smärre invändiga missfärgningar, 2 fat med smärre krackeleringar
715186
2019-12-17