Kaffekoppar Arabia

Kaffekoppar Arabia
Kaffekoppar Arabia
Kaffekoppar Arabia
Kaffekoppar Arabia
Kaffekoppar Arabia
Kaffekoppar Arabia

Klubbat för:

850 SEK

1 500 SEK

GÖRAN BÄCK, "Kultavanne", kaffekoppar med fat, 9 st, Arabia, Finland, 1960-tal, dekor av guldkant, märkta Arabia Made in Finland 4-69, 5-69
Skador: 2 udda fat medföljer

2 koppar med smärre invändiga missfärgningar, 2 fat med smärre krackeleringar

715186

2019-12-17