Skålar och assietter Kina Guangxu
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, ASSIETTER, SKÅL MED LOCK, 12 dlr., porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), räfflat brätte, varierande polykrom dekor, vissa med sigillmärke, diameter ca 6-17 cm
Nagg, slitage, locket till skålen ej original
715220
2019-12-18