Skålar och assietter Kina Guangxu

Klubbat för:

4 200 SEK

1 500 SEK

SKÅLAR, ASSIETTER, SKÅL MED LOCK, 12 dlr., porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), räfflat brätte, varierande polykrom dekor, vissa med sigillmärke, diameter ca 6-17 cm

Nagg, slitage, locket till skålen ej original

715220

2019-12-18