Brosch 18 k guld

Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld
Brosch 18 k guld

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BROSCH, 18 k guld, dekor med violblå emalj samt orientpärlor, 1800-talets senare del, stämplar saknas, längd 4,5 cm, vikt ca 13,4 g, ARMRING, oädel metall medföljer

Bucklor, emalj med repor, tennlagningar, bristningar, broschfäste delvis ej urprungligt

715248

2019-12-18