Ring 18 k guld och platina diamanter

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RING, 18 k guld och platina, 1930-tal, dekor med 3 gammalslipade diamanter totalt ca 0,35 ct samt 18 små åttkantslipade diamanter, millegriffierade kanter, svensk kattfot för inhemsk tillverkning, mästar- och ortsstämplar saknas, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3 g

715311

2019-12-18