Lars Göran Laban Andersson halvhornskniv
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LARS GÖRAN "LABAN" ANDERSSON, halvhornskniv, Munkflohögen, Jämtland, signerad Laban vid slida, skaft i graverat renhorn, blad i stål, märkt ÖS, slida i graverat horn samt läder, längd ca 17,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Smärre slitage
715538
2019-12-30