Lars Göran Laban Andersson halvhornskniv

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LARS GÖRAN "LABAN" ANDERSSON, halvhornskniv, Munkflohögen, Jämtland, signerad Laban vid slida, skaft i graverat renhorn, blad i stål, märkt ÖS, slida i graverat horn samt läder, längd ca 17,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre slitage

715538

2019-12-30