Tekanna 1700-tal Kompaniporslin

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), cylinderformad, europeiserande dekor, höjd ca 14 cm

Spricka, nagg

715692

2019-12-26