S. M. WIncrantz soffa
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, 3-sitsmodell, 1900-talets mitt, S. M. Wincrantz Möbelindustri, Skövde, stoppad stomme klädd i blågrönskiftande ulltextil, lösa stoppade sittplymåer klädda i dito textil, ben i bok, undertill brickmärkt, sitthöjd ca 38 cm, bredd ca 168 cm
Bruksslitage, en plymå med lagning i ena hörnet
715763
2019-12-20