Jättens pärla av Timo Sarpaneva
Klubbat för:
320 EUR
Utropspris
400 EUR
TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR, "Jättens pärla", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1950-talets slut, klart glas med bubblor, höjd 13,5 cm, diameter ca 15 cm.
Liten tillverkningsdefekt på övre kanten
715863
2019-12-29