Jättens pärla av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

320 EUR

Utropspris

400 EUR

TIMO SARPANEVA, GLASSKULPTUR, "Jättens pärla", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1950-talets slut, klart glas med bubblor, höjd 13,5 cm, diameter ca 15 cm.

Liten tillverkningsdefekt på övre kanten

715863

2019-12-29