Serpentin-vas av Gunnel Nyman

Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman
Serpentin-vas av Gunnel Nyman

Klubbat för:

800 EUR

Utropspris

1 000 EUR

GUNNEL NYMAN, VAS, "Serpentin", otydlig signatur, 1940-tal, frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral, höjd 37 cm

Små repor, stötmärken, smuts

715866

2019-12-29