Bordspendyl 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
BORDSPENDYL, 1700-tal, Louis XVI, fodral i skuret trä, bronserad samt bemålad, urtavla i fajans, urverket signerad Simon Steinbach, höjd 55 cm
PROVENIENS: Anna Claire Constance Falkenberg, af Trystorp (1912-1975)
Zustandsbeschreibung
Skador och slitage
715872
2019-12-20