Bordspendyl 1700-tal

Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal
Bordspendyl 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

BORDSPENDYL, 1700-tal, Louis XVI, fodral i skuret trä, bronserad samt bemålad, urtavla i fajans, urverket signerad Simon Steinbach, höjd 55 cm

PROVENIENS: Anna Claire Constance Falkenberg, af Trystorp (1912-1975)

Zustandsbeschreibung

Skador och slitage

715872

2019-12-20