Chiffonjé

Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CHIFFONJÉ, empire, 1800-talets början, Stockholmsarbete, fanérad i mahogny, förgyllda belsag och dekorelement, höjd 139, 89x48 cm

PROVENIENS: Anna Claire Constance Falkenberg, af Trystorp (1912-1975)

Listdelar saknas, slitage och skador

715876

2019-12-20