Chiffonjé
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHIFFONJÉ, empire, 1800-talets början, Stockholmsarbete, fanérad i mahogny, förgyllda belsag och dekorelement, höjd 139, 89x48 cm
PROVENIENS: Anna Claire Constance Falkenberg, af Trystorp (1912-1975)
Listdelar saknas, slitage och skador
715876
2019-12-20