Alvar Aalto fåtölj

Alvar Aalto fåtölj
Alvar Aalto fåtölj
Alvar Aalto fåtölj
Alvar Aalto fåtölj
Alvar Aalto fåtölj
Alvar Aalto fåtölj

Klubbat för:

240 EUR

Utropspris

300 EUR

ALVAR AALTO, fåtölj modell 406 för Artek, 1900-talets slut.
Stommen i lackad björk, sits i flätad svart sadelgjord, bredd 60 cm, total höjd ca 81 cm

Slitage

715944

2019-12-29